O mně

Jmenuji se Kateřina Maruchničová, je mi 33 let a jsem maminkou dvou holčiček. Jako malá jsem hrála v divadelních představeních a jezdila na recitační soutěže. Na rodičovské dovolené jsem se začala věnovat psaní článků a recenzí a svému celoživotnímu snu – psaní knih. Už jako holčička jsem byla velký snílek a dodnes často unikám do světa fantazie.

20. března 2018 vyšla moje první kniha – pohádka pro malé princezny a chlapečky s názvem Klíčenka a kouzelný les. Sama jsem maminkou, a právě pohádky, které jsem svým dcerkám od malinka vyprávěla, mě inspirovaly k tomu, abych napsala vlastní knihu pohádek.

25. ledna 2019 jsem pokřtila svou druhou knihu, tentokrát román pro všechny romantické duše s názvem Mezi dvěma, a věřím, že udělá radost všem skvělým ženám, které po tomto světě chodí.

3. července letošního roku jsme pokřtili můj poslední román Prokleté oči, na jehož pokračování momentálně pracuji. Jsem velmi vděčná, že si mohu plnit svůj sen a děkuji všem, kteří mě podporují. Ať už je to rodina, přátelé, manažerka, nakladatelka nebo i další kolegové spisovatelé.

Kromě psaní knih se věnuji také autorským čtením pro předškoláky a děti prvního stupně základních škol. Interaktivní hodiny s dětmi mě velmi naplňují a jsem ráda, že jim kromě čtení mohu předat také něco málo z toho, čím se zabývám, jaká je práce spisovatele a ostatních, kteří se na vydání knih podílí.

Nejen při psaní, ale v celém mém životě mě pohání víra. Víra v energii a vesmír. Myslím si, že vše, co děláme, se nám vrátí, a to ať už v dobrém, tak i ve zlém. Jsem člověk, který si jde za svými sny. Miluji knihy, přírodu, filmy, sport, cestování a nepohrdnu dobrým vínem. Mojí motivací jsou mi právě mé dvě dcerky a můj manžel.